Hakkımızda

CAN ERDEM ORTEZ PROTEZ VE BİYOMEKANİK MERKEZİ

CAN ERDEM ORTEZ PROTEZ VE BİYOMEKANİK MERKEZİ
 
Yaşam Harekettir..
 
Can Erdem Ortez Protez Biyomekanik Merkezi 2004 yılında “yaşam harekettir” sloganı ile alanında eğitimli uzman kadrosu ile protez ortez biyomekanik uygulama hizmeti vermektedir. Hızla gelişen el, kol, bacak, protezleri ile protez teknolojisinde Dünyaca ünlü markalar olan Ottobock Össur protez sistemleri uygulama merkezi olması yanında uzun yürüme cihazı, kişiye özel tabanlık, Skolyoz korsesi, AFO, KAFO, DAFO gibi ortez çeşitlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.
 
CAN ERDEM
Uzm. Fizyoterapist,
Bobath Terapisti,   
Schroth Terapisti
 
 
Trakya Üniversitesi Protez ve Ortez bölümü 
Bilgi Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 
Bahçeşehir Üniversitesi Yükseklisans  
 
Protez ve ortez uygulamalarının yanı sıra çeşitli üniversitelerin ortopedik, protez ve ortez bölümlerinde ve Bahçeşehir üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü öğretim görevlisi olarak çalışmalarımı sürdürmekteyim.
 
Kliniklerimizde protez sürecinin kişiye özel bir ilgi gerektiğinin farkındayız ve protez & ortez uygulamalarının başından itibaren ; hastanın doğru pozisyonlanması, güdük bakımı, bandajlama ve kompresyon uygulamaları , geçici protez uygulaması , fizyoterapistlerimiz eşliğinde protez ve ortez rehabilitasyon çalışmaları , yürüme analizi ve lazerle biyomekanik ayarlamalar ve sonrasında protez & ortez kullanıcısının takibi konularında güven ortamı içinde hizmet vermekteyiz.
 
* Protez ampute bireye uygulanırken tecrübeli uzman protetistler tarafından soket yapılmaktadır ve güdüğünü stabil tutmalıdır. Protezin soket süspansiyonu iyi olmalıdır.
* Protez bacak ve kolun adaptasyonu tam olmalıdır.Merkezimizde Protez Ortez Uzmanı tarafından 3D Yürüme analizi ve lazer ile protez bacağın statik ve dinamik biyomekanik ayarları yapılır.Dinamik Protetik yapılandırma Merkezimizin sloganı olan “Yaşam harekettir “  olmazsa olmazımızdır.
*Protez uygulamalarında ampute bireyin de  protez sürecine çok iyi hazırlanması gerekir. İyi bir protez ve iyi bir protez kullanıcısı ampute birey, başarılı bir uygulamanın sırrıdır.Bu bakımdan biz kliniğimizde  uzman fizyoterapistlerimizle ampute bireyi protez kullanımına hazırlıyoruz. Kaslarını güçlendiriyoruz. Protez kullanım eğitimini veriyoruz. Ampute güdük kaslarını güçlendirici egzersizleri, CAN ERDEM Ortez Protez Biyomekanik Merkezinde uzman fizyoterapistlerimiz tarafından protez rehabilitasyonu verilir. Protez Rehabilitasyon süreci diğer fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarından farlılıklar içerir. Kişiye özel protez rehabilitasyon süreci gerçekleştirilen ampute kullanıcılarımız Protez adaptayonunu daha rahat sağlamaktadır.
 
 
Aldığı Kurslar:
Heidelberg üniversitesi Ortez Protez  Almanya  2007,
Heidelberg üniversitesi Ortez Protez  Almanya  2009 ,
Sure Step Ortez Tasarımı (2013)   ,   
Silikon Protez Instutute (2010), 
Vigo Belçika (2019)
 
 
www.canerdem.com.tr
www.protezbacak.com.tr
info@canerdem.com.tr
+90 212 621 13 14