Profesyonel Protez Çözümlerimiz

Can Erdem Ortez Protez Biyomekanik Merkezi, 2004 yılında “yaşam harekettir” sloganı ile alanında eğitimli uzman kadrosu ile protez ortez biyomekanik uygulama hizmeti vermektedir. Hızla gelişen el, kol, ayak, bacak protezi teknolojisinde dünyaca ünlü markalar olan Ottobock Össur gib protez sistemleri uygulama merkezi olması yanında uzun yürüme cihazı, kişiye özel tabanlık, Skolyoz korsesi, AFO, KAFO, DAFO gibi ortez çeşitlerini de başarılı bir şekilde gerçekleştirmektedir.

 
PROTEZ
 
Protez, eksik olan vücut uzuvlarını taklit edecek şekilde yapılmış aygıtların genel adıdır. Yaralanmalar, tümör cerrahileri, kangren, iltihap ve benzeri organ hasarları sonucu vücudun geri kalanının sağlığını korumak amacıyla hasar gören organ çıkartılır.
 
 
 
ORTEZ
 
Ortez, işlevini kısmen veya tamamen kaybetmiş uzuvların performansını arttırmak ve daha fazla kullanılabilir hale getirmek amacıyla vücuda takılan yardımcı cihazlardır.
 
 
 
SKOLYOZ KORSESİ
 
Skolyoz Korsesi belli bir şekilde şekillendirirken, bir skolyoz korse, spinal eğriliği ve semptomlarını düzeltmek ve / veya hafifletmek için vücudu şekillendirir.
 
 
 
KİŞİYE ÖZEL TABANLIK
 
Modern dijital ayak tarama teknolojisi ile ayak kemer tipi ve basınç noktalarını belirleriz. Günlük kullanım için spor veya kişiye özel tabanlık için geçerlidir.
 
 
 
UZUN YÜRÜME CİHAZI
 
Uzun yürüme cihazı felçli olan (bacağını hiç kullanamayan) ya da bacak kontrolü olan hastaların yürümesine yardımcı olan bir ortezdir.