Walkon Flex Karbon AFO

WalkOn Flex-AFO / Karbon AFO  (Ottobock)

Kalıcı dorsifleksör zayıflığı olan kişiler, yürürken ayaklarını kaldıran bir tıbbi yardıma ihtiyaç duyarlar.

WalkOn Flex'in yaptığı tam olarak budur. Sallanma aşamasında ayağın kaldırılmasına yardımcı olur, böylece tökezleme ve düşme riski azalırken yürüme tekrar daha güvenli hale gelir. Ayağın ucu artık küçük engellere veya engebeli zeminlere o kadar kolay takılmaz.

Malzemesi (cam ve karbon fiber kompozit; Outlast) ve özel tasarımı sayesinde, WalkOn Flex özellikle ayak bileği ve dizde daha fazla esneklik istiyorsanız çok uygundur. Yeterli kas kalıntısına sahipseniz – burası doktorunuz veya ortez uzmanınız size ayrıntılı tavsiyelerde bulunacaktır – WalkOn Flex, özellikle düz olmayan yüzeylerde de size iyi bir destek sağlayacaktır.

Düşük bacak protezi tedavisinde tüm dünya tarafından hastanın yaşam kalitesini yükseltmektir. Kısa yürüme cihazları tamamen anatomik tasarımından dolayı hastanın her topuk vuruşunda ortaya çıkan tüm enerjiyi ayak parmaklarına iletmektedir. Ayrıca ayağın yukarı doğru hareketlenmesini sağlamaktadır.

Bu durum her gerçekleştiğinde düşük ayak tanısı olan kullanıcın ayak parmaklarının kalkmasıyla birlikte anatomik yürüyüş sağlanır. Ayrıca hastanın karşılaştığı ayak sürtünmesi ve zemine takılma gibi olumsuzluklar ortan kalkmış oluyor.

Ürün tamamen karbon elementimden oluşmaktadır. Hastanın tenine temas eden her  bir yüzeyde koruyucu pedler bulunmaktadır.

KARBON AFO SGK ÖDEMESİ VARMI?

Devlet geri ödeme listesinde bulunmaktadır. Hakem hastanede heyete çıkan hastalar alınan rapor ve reçeteden sonra devletten 2021 yılı itibariyle 850 TL geri ödeme alabilmektedirler.

Bakım ve Onarım

Ürünlerin kullanımında doğabilecek tüm olumsuzluklara karşı 7/24 destek alabilecekleri hasta destek personellerimiz mevcuttur. Hasta destek personelimiz en uygun zamana hastamıza randevu oluşturarak hastaların problemlerini kolaylıkla gidermektedir.

Garanti Süresi

Garanti süresi 2 yıldır. Kırılmaz garantisi bulunun ürünlerde oluşabilecek kırıklarda üretici firma ürünü inceledikten sonra sonucu firmamıza iletilerek hastanın mağduriyeti en hızlı şekilde giderilmektedir.