Bacak Protezi Seçerken Uyuma Dikkat Edin

Bacak protezi, belirli hastalıklardan ya da aniden gelişen kazalar sonucu uzuvlarını kaybeden insanların hayata eskisi gibi yeniden tutunabilmesine ve isteklerini başkalarına ihtiyaç duymadan yapabilmesine yardımcı olan işlevler arasında yer almaktadır. Kaybedilen uzuv bölgesinin yerine kullanılan protezler kişilerin hemen pek çok ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine olanak sunduğu gibi çeşitli özellikler ile de dizayn edilerek memnun kalmalarına olanak sunmaktadır.

Bacak protezi, kalçadan dizden ya da bilekten olarak birçok bölge için özenle dizayn edilerek fonksiyonlu bir hale getirilerek talepleri karşılamaktadır. Boyunuza ve kilonuza göre özel olarak dizayn edilen bu protezler aynı zamanda kullanım işlevinize göre özel olarak tasarlanabilmektedir. Yüzmek, bisiklet sürmek, golf oynamak, tırmanmak, spor aktivitelerine katılmak ya da dans etmek istiyorsanız protezlerinizi bu minvale uygun özelliklerle hazırlatarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Hem bacak hem de kol protezleri için özel tasarımlarla hastalara hizmet sunan firmamız tüm işlevleri kolaylıkla yine eskisi gibi yapabilmenize olanak sunmaktadır. Ancak bacaklar için alınan protezlerin özellikle kişiye özel olması ve rahatsızlık vermemesi gerekmektedir. Ayakta durduğunuzda vücudun bütün ağırlığı bu bölgelere vereceği düşünülürse yeniden uzuv kaybı yaşamamak için uyumlu protezler kullanmaya özen göstermeniz zorunlu tutulmaktadır.

Bacak protezleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Can Erdem Ortez Protez Biyonik Merkezi olarak bizlerle görüşme yapabilir protez uzmanlarımızla size özel ürünler tasarlanmasına destek olabilirsiniz.