Cranial Tedavi Merkezi İle Kafatası Bozukluklarını Engelleyin

Cranial tedavi merkezi uzun zamandır çocuklarda mekanik oluşumlar sebebiyle oluşan Kafatası şekil bozukluğu üzerine araştırmalar yapmakta ve eğitimlerini tamamlamaktadır. Özellikle dünyada büyük araştırmalara sebep olmuş kafatası anormallikleri genetik olarak değil doğum sırasında ya da doğumdan sonra mekanik sebeplerle oluştuğu ortaya koyulmuştur.

Mekanik sebeplerle oluşmuş olması kolaylıkla düzeltilebilmesine de olanak sunmaktadır. Öncelikle bebeklerinizin gelişimi sırasında kafa bölgesinde düzleşme ya da yassılaşma fark ettiğiniz zamanlarda her zamanki pozisyonunu değiştirmeniz ve bir süre farklı pozisyonlarda uyutmanız tavsiye edilmektedir. Ancak hala sonuç alınamadığı zamanlarda Cranial tedavi merkezi olarak bizlere gelerek bebeğin durumunu inceletmeniz ve belirlenen seviyeye göre Cranial Kask kullanımınıza başlamanız gerekmektedir.

Kafatası şekil bozukluğu 5 seviyede gözlemlenen bir rahatsızlık olsa da Cranial Kask ile düzenli fizyoterapi işlevleri sonucunda ortaya çıkan şekil bozukluğunun yok olduğu birçok ülkede yapılan araştırmalarla netleşmiştir. Uzman personeller eşliğinde hazırlanan Cranial kask modellerimiz bebeklerinizin bu rahatsızlıktaki seviyesine göre özel bir programla kullandırılmaya başlamaktadır.

Cranial tedavi merkezi olarak bizlerle bu konuda görüşme yaparak bebeklerinizin kafatasında oluşan tüm şekil bozukluklarını geç kalmadan düzeltebilir ve bebeğinizin diğer bebekler gibi normal bir kafa yapısına sahip olmasına imkân sunabilirsiniz. Web sitemizde bulunan irtibat numaralarımız üzerinden bizlerle görüşerek şekil bozuklukları ve kask tedavilerimiz hakkında detaylı bilgi sahibi de olabilirsiniz.