Kol Protezleri Sayesinde Eski Hayatınıza Kavuşun

Kol protezleri kol ve bilek dirsek bölümünden ampute olan hastaların yaşamlarına devam edebilmesi adına dizayn edilen ürünler arasında yer almaktadır. Pek çok çeşidi bulunan bu protezlerin işlevleri de hastaların kullanmak istediği şekilde özel olarak dizayn edilebildiği gibi var olan özellikli protezleri kullanabilmelerine de olanak sunmaktadır. Hastaların yardımsız bir şekilde hayatlarına devam edebilmelerine destek olan protezler ampute edilen bölgelere özel yeniden tasarlanabilmektedir.

Kol protezleri ve bacak protezleri son yıllarda teknoloji ile birleşerek hastaların hayatlarını dilediği gibi yönlendirebilmelerine destek olmaktadır. Bu sayede insanlar eski hayatlarına ve hayallerine yeniden kavuşarak yaşamaya devam edebilmektedir. Protezlerin en önemli katkısı ise hastaların günlük ihtiyaçlarını kimsenin yardımı olmadan yapabilmelerine destek olmasıdır.

Bir sebeple ampute edilen bölgeye özel istenilen işlevlere sahip olan protezlerin alınması hastaların psikolojik açıdan da etkilenmeden yaşamaya devam edebilmesine destek olmaktadır. Ancak protez seçimi de oldukça önemlidir. Protez tercihi yaparken bölgeye uygun olması hastanın isteklerine uygun olması ve ampute bölgede tahriş oluşturmamasına dikkat edilmesi son derece önemlidir. Kullanılan protezin kişiye özel tasarlanması da tamamen bu sebepten dolayı oluşmaktadır.

Sizler de kol protezleri, karbon AFO ya da bacak protezleri ihtiyaçları için firmamızla irtibata geçebilir yetkili personellerimizden ürünler hakkında bilgi alabilir ve merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.