Bacak Protezi Çeşitleriyle Spor ve Dans

Bacak protezleri, bacakta ampute edilebilen her noktaya özel olarak tasarlanabilmektedir. Hastanın ihtiyaç duyduğu ekstremiteler üzerinden dizayn edilen protezler özellikle teknoloji ile birleştiğinden bu yana hastalara pek çok kolaylığı bir arada sunmaktadır. eskisi gibi hayatlarına devam etmek isteyen hastalara özel dizayn edilebilen bu protez modelleri spor yapmayı seven ya da dans etmeyi seven tüm hastalar içinde özel olarak yeniden dizayn edilebilmektedir.

Bu sayede bacak protezleri kullanımı hastaya yük olmaktan çıkıp dilediği şekilde hareket edebilmesine yardımcı olan ürünler haline dönüşmektedir. Ancak bacak protezlerinin özellikle kişiye özel dizayn edilmesi oldukça önemli bir pozisyonda yer almaktadır. Bacak bölgesine uygun olacak şekilde ve bedenle bütünleşecek şekilde tasarlanması gereken protezler bölgede herhangi bir ağrıya ya da kaşıntıya sebep olursa protez kullanımının durdurulması gerekmektedir.

Sizler de bacak protezleri ya da kol protezleri ni seçerken özenli davranmalı ve en ufak bir hassasiyet durumunda hemen protezi aldığınız danışmanlarla görüşme yaparak durumu değerlendirmelisiniz. Bu durum düzeltilmeden protezleri kullanmanız ampute olan bölgenin daha da genişlemesine yol açarak sağlam uzuvlarınızın da bu olumsuzluktan etkilenmesine sebep olabilirsiniz.

Bacak protezleri ve diğer medikal işlemleriniz adına Can Erdem olarak bizlerle irtibata geçerek yetkili protez temsilcilerimizle görüşme yapabilir ve size en uygun protez tercih ederek hemen yaptırmaya başlayabilirsiniz.