I-Limb Ultra El Protezi

Touch Bionics firmasının I-Limb Ultra için geliştirdiği benzersiz ‘Biosim’ yazılımıyla kullanıcının günlük ihtiyaçlarına göre fonksiyonları kişiselleştirilebilinen yegane eldir.

I-Limb Ultra El Protezi, diğer birçok el protezi ile kıyaslandığından hem çok daha doğal bir görünüm hem de çok daha doğal bir hareket vaat eder. Her parmağın bağımsızca hareket edebilmesi, kavramak istediğiniz farklı şekillerdeki nesnelerde üst düzey tutunma ve kontrol yaratır.

I-limb ultra El Protezi, klasik el protezlerinin ötesinde bazı ilave özellikler sağlayan çok artikülasyonlu bir cihazdır. Durma algılama özelliği ve parmaklardaki motor sistemi nesnelerin hassas bir şekilde kavranmasında yardımcı olur.

Vari-grip özelliği kullanıcı ihtiyaç duyduğunda daha yüksek bir kavrama kuvveti sağlar. Ayrıca bu özellik sayesinde kavrama kuvveti de arttırılabilir.

Otomatik tutma özelliği, kullanıcının nesneyi tutmak için verdiği sinyali algılamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu tetikleyici tutma sinyalini algıladığında parmaklar nesnenin çevresini sararak kapanır.

Çok çeşitli el pozisyonları ve kavrama şekilleri hastanın bir işi yapması için en uygun pozisyonu seçmesini sağlar.