Kafatası Şekil Bozukluğu Neden Olur Ve Cranial Kask

Kafatası şekil bozukluğu genel olarak yeni doğum yapan anneler tarafından bilinen bir rahatsızlık olsa da son yıllarda yaygın bir şekilde duyulan rahatsızlıkların başında yer almaktadır. Her ne kadar anneler bu durumun sadece tek tarafa yatılmasından kaynaklandığını düşünse de bu rahatsızlık bazen anne karnında bile görülebilmektedir.

Cranial kask tedavisi ile düzeltilebilen şekil bozukluğu genellikle doğumdan sonraki 6 ile 10 hafta sonra ortaya çıksa da doğumda ortaya çıkan vakalarda gözlemlenebilmektedir. Ancak öncelikle anne adaylarının böyle bir durumla karşı karşıya kaldığında korkmaması gerektiğini acısız bir şekilde tedavi edilebildiğini söylemek isteriz. Cranial Tedavi merkezi olarak bebeklerin baş kısımlarına takabileceğiniz Cranial Kask üretmekteyiz.

Cranial Kask yardımıyla günlük gelişimine devam eden kafatası şekil bozukluğunu bırakarak gelişimine normal seviyede devam etmektedir. Genellikle düş, eğik ve paralel baş büyümesi ile karşılaşan anneler bu kask sistemi sayesinde çocuklarının standart kafa yapılarına kavuştuklarını kolaylıkla gözlemleyebilirler. Ancak bu Cranial Kask çeşitlerinin günlük 23 saat çocuğun başında hekim önerisi bitene kadar takılması tavsiye edilmektedir.

Kafatası şekil bozukluğu hakkında merak ettiğiniz diğer sorular ve detaylı bilgiler için Cranial Tedavi merkezimize gelebilir, uzmanlarımızla görüşme yapabilir ve sorunsuz bir şekilde çocuğunuzun gelişimine sağlıklı olarak devam etmesine destek olabilirsiniz. Dilerseniz web sitemizde bulunan irtibat numaralarımızdan da bizlere ulaşarak Cranial Kaskın faydalarını ve ücretlerini öğrenebilirsiniz.