Milwaukee Skolyoz Korsesi

Milwaukee Skolyoz Korsesi aynı zamanda serviko torako lumbo sakral ortez olarak da adlandırılır. Bu korse destek mükemmel kalite aralığında mevcuttur. Ayrıca skolyoz ve diğer tedavilerde cerrahi olarak kullanılmamaktadır.

Milwaukee Skolyoz Korsesi nedir

Aynı zamanda bir serviko-torako-lumbo-sakral ortez veya CTLSO olarak da bilinen Milwaukee ateli , çocuklarda spinal eğriliklerin ( skolyoz veya kifoz gibi ) tedavisinde kullanılan bir sırt atelidir . Pelvisten kafatasının tabanına kadar uzanan tam bir gövdedir. İlk olarak 1946’da Blount ve Schmidt tarafından ameliyat uzun süre immobilizasyon gerektiğinde ameliyat sonrası bakım için tasarlanmıştı.

Milwaukee Skolyoz Korsesi Faydaları

Aynı zamanda bir serviko-torako-lumbo-sakral ortezler veya CTLSO olarak da bilinen Milwaukee ateli , çocuklarda spinal eğriliklerin ( skolyoz veya kifoz gibi ) tedavisinde kullanılan bir sırt atelidir . Pelvisten kafatasının tabanına kadar uzanan tam bir gövdedir. İlk olarak 1946’da Blount ve Schmidt tarafından ameliyat uzun süre immobilizasyon gerektiğinde ameliyat sonrası bakım için tasarlanmıştı.

Milwaukee destekleri sıklıkla hastanın gövdesinin bir kalıbı üzerinde özel olarak üretilir, ancak bazı durumlarda prefabrik parçalardan yapılabilir. Deri veya plastikten yapılmış bir pelvik kemer ve bir boyun halkasına üç çubuk (iki arka ve bir ön) tutturulmuştur. Halka bir ön boğaz kalıbına ve hastanın kafasının arkasına uyan iki arka oksipital yastığa sahiptir. Yanal pedler çubuklara bağlanır; bu kayışların ayarlanması omurgayı hizada tutar.

Bu ayraç normal olarak, 25 ila 40 ° ilerleyen bir eğri tutmak için büyüyen ergenler ile kullanılır. Destek, eğriliği düzeltmek için değil ilerlemesini kabul edilebilir bir seviyeye indirmek için tasarlanmıştır. Eğer ayraç rağmen, 40-50 derece ötesinde eğri ilerlemesi belirgin ise, cerrahi gerekebilir.

Milwaukee sütyeninin genellikle hasta iskelet olgunluğuna ulaşana ve büyüme duruncaya kadar günde 23 saat giyilmesi tavsiye edilir.