Hiperekstansiyon Korse

Hiperekstansiyon Ortezin çalışma şekli basit ve etkilidir. Hiperekstansiyon ortezler torokal ve bel omurgası hasarlarının iyileşmesini destekler. Bu hasarlar genelde trafik kazalarında ya da spor sırasında meydana gelen çürüme ve çökme sonrasında oluşurlar. Hiperekstansiyon ortez terapi de yıllarca kullanılmıştır. Aynı zamanda osteoporozdan kaynaklanan vücut omurgası hasarları durumu içinde kullanılır.
 
Hiperekstansiyon korse, genellikle omurga problemleri veya yaralanmaları olan kişilerin omurgalarını desteklemek ve doğru pozisyonda tutmak için kullanılan bir tıbbi cihazdır. Bu tür korseyi genellikle bel bölgesindeki omurga sorunları, kırıklar, disk herniasyonları, omurga instabiliteleri gibi durumlar için reçete edebilecek bir doktor veya uzman tarafından tavsiye edilir.
 
Hiperekstansiyon skolyoz korsesi, bel bölgesindeki omurga kemiklerini ve diskleri doğru hizalamak, ağrıyı azaltmak, omurga stabilitesini artırmak ve hastaların daha rahat hareket etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Skolyoz Korseler, genellikle sırtı düzgün bir şekilde destekleyen ve bel bölgesindeki kasları rahatlatan bir tasarıma sahiptir.
 
Hiperkifozis; lomber, orta ve alt vertebra kompresyon fraktürlerimde; vertebra kırıklarının konservatif tedavisinde endikedir.
 
Hafif alaşımlı alüminyum iskeletten üretilmiştir. Hastaya göre birebir ölçü alınarak yapılabildiği gibi hazır olarak da CAN ERDEM Ortopedi merkezimizde bulunmaktadır.